Prozkoumejte okolí
Zajímavá místa v okrese

Hrad Buchlov

Buchlov se řadí k největším, nejstarším a současně nejkrásnějším hradům na Moravě. Jeho počátky se datují do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivých výstavby. Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí sv.Barbory tvoří oddechové a kulturní prostředí této oblasti.

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kolem zámku je nádherná barokní zahrada a rozsáhlý anglický park, uchvacující svojí krásou. Patří mezi nejkrásnější historické zahrady v České republice.

Slovácké muzeum

Slovácké muzeum sídlí v Uherském Hradišti a jedná se o významnou regionální instituci. Nachází se ve Smetanových sadech.

Archeologické lokality

Slovácké muzeum spravuje následující archeologické lokality - národní kulturní památky se základy velkomoravských kostelů.Staré Město "Na Valách"

Hradisko sv. Klimenta

Staré Město "Na Špitálkách"

Uherské Hradiště - Výšina sv. Metoděje

Modrá "Na Díle"

Další zajímavosti v okolí z různých oblastí

Archeoskanzen Modrá

Živá voda Modrá

Botanická a sladkovodní expozice


Eurocamping Bojkovice

kemp se nachází na okraji malého městečka v pěším dosahu obou nádraží i centra města, nabízí ubytování v nově rekonstruovaných chatách se sociálním zařízením, k dispozici je bazén.


Muzeum Tupeské keramiky

se nachází v obci Tupesy v okrese Uherské Hradiště. Jedná se o poměrně mladé muzeum.


Uherský Ostroh

Městečko rozkládající se několik kilometrů od okresního města Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Zdejší úrodná oblast Dolnomoravského úvalu byla osídlena již dobách pravěku a dnes je proslulá především prosluněnými vinicemi a trnkovými sady.

Velehrad

Velehrad je jedním z nejvýznamnějších poutních míst Moravy. Jeho historie se začala psát před více než 800 lety. A tak již po staletí na Velehrad proudí tisíce poutníků, k nimž se v roce 1990 připojil také blahoslavený papež Jan Pavel II. Velehrad je vnímán také jako prostor k dialogu mezi kulturami Východu a Západu.


Památník Jana Amose Komenského

se nachází v obci Komňa, v okrese Uherském Hradišti. Nabízí stálé expozice i krátkodobé výstavy.


Letecké muzeum

se nachází ve městě Kunovice v Letecké ulici. Jedná se o pobočku Slováckého muzea v Uherském Hradišti.


Muzeum Šumice

se nachází v okrese Uherské Hradiště v obci zvané Šumice. Nabízí svým návštěvníkům stálé expozice.

Památník Velké Moravy

Památník Velké Moravy se nachází ve Starém Městě v Jezuitské ulici, v okrese Uherské Hradiště.

Byl vybudován nad základy hřbitovního kostela z 9. století objeveného archeologem Vilémem Hrubým roku 1949. Církevní stavbu obklopovalo ve velkomoravském období rozsáhlé pohřebiště. Doposud zde bylo prozkoumáno přes 2000 hrobů, což z pohřebiště "Na Valách" činí nejrozsáhlejší nekropoli Velké Moravy. Některé z hrobů v blízkosti základů někdejšího kostela jsou zachovány na původních místech.


Muzeum Hluk

se nachází ve městě Hluk a představuje městské muzeum. Jeho sídlo je umístěné na náměstí Komenského.


Zemědělské usedlosti Topolná

Obec Topolná se nachází zhruba deset kilometrů na severovýchod od Uherského Hradiště. Návštěvníkům nabízí selské usedlosti.